Новини

І себе показати, і людей побачити. ЛІК вивчає і впроваджує новітні методи енергоменеджменту

Цехи Львівської ізоляторної компанії постійно вдосконалюють енергоефективність виробництва. У цій сфері, яка динамічно розвивається, важливо постійно тримати на увазі новітні методи енергоменеджменту. Саме тому представник ЛІКу Андрій Шишкін відвідав Всеукраїнський форум «Клуб енергоменеджерів», який цьогоріч відбувався у Запоріжжі.

Окрім власне завдань форуму, представлення новітніх розробок із енергоефективності, учасників зацікавила унікальна історія та розвиток ЛІКу, асортимент продукції. Звісно, зважаючи на тему форуму, найбільше розпитували про проекти щодо енергорозвитку.

ЛІК уже роками впроваджує як стандартні методи енергоменеджменту (як-от заміна усіх ламп на енергоощадні у цехах і офісах), так і найновітніші. Заміна старих пальників в котлах на нові викликала жваву дискусію учасників форуму в Запоріжжі. Побудова шихтоприготувального цеху два роки тому із застосуванням усіх найновіших енерготехнологій, плановане збільшення продуктивності печі – до 50 т в годину – та проектований через рік новий складальний цех на італійській лінії теж викликали інтерес.

Радує і те, що в частині проектів щодо енергоменеджменту ЛІК попереду. «Компресорні установки, які в нас стоять із 2011 року, деякі фірми тільки зараз замінили і подавали це як здобуток. Можна сказати, що по цій техніці ми у передовиках», - розповів Андрій Шишкін.

Лекції і виступи щодо енергоефективності, типові помилки важливих енергопроектів, усе про нові сучасні європейські стандарти (зокрема екологічні) – ось коло зацікавлення ЛІКу на «Клубі енергоменеджерів». Чи не найбільше працювали у групі із екологічної діяльності, адже це та сфера, в якій ЛІК дотримується усіх без винятку стандартів. «Енергоменеджмент і екологія – таким тепер буде новий європейський стандарт. Адже зменшене використання енергоресурсів призводить до покращення екологічного стану країни», - розповідає про почуте Андрій Шишкін. Якими будуть нові, з наступного року, квоти щодо викидів (зокрема і в Європі), нове ІСО 22 301 (неперервність бізнесу), зміни в законодавстві у сфері енергоефективності? Усе це ретельно занотували та впроваджуватимемо. Зокрема, нова піч братиме менше газу і водночас даватиме менше викидів завдяки новим екологічним пальникам.

Вивчили також і досвід енергоефективних проектів провідних підприємств України. Попрацювали із моніторингом викидів та енергоефективністю окремих проектів. Не став зайвим і досвід міжнародних енергоаудитів та аудитів систем енергоменеджменту. Тож тепер на ЛІКу буде ще більше енергоефективності і ще більше жорстких екологічних норм. Адже ми працюємо у світі, де живуть наші діти, і не маємо права його забруднювати.


12.11.2021


← Повернутись до новин