Новини
Модернізуємось! Компакт-завод запрацює орієнтовно через три роки
Питання будівництва компакт-заводу обговорювалося на підприємстві не один раз, але далі розмов справи не посувалися. Останні місяці знову заговорили про цей проект, але не тільки заговорили, а й роблять перші кроки у напрямку до його реалізації. Детальніше про це розповість начальник відділу управління проектами Юрій ДУДИЧ.
- п. Юрію, отже сьогодні проект будівництва компакт-заводу на етапі переходу від слова до діла. Що конкретно уже зроблено?
- Нині на реалізацію проекту залучено основний кадровий ресурс нашого підприємства. Ми давно вже не вирішували таких теоретичних задач. Цей проект став для нас добрим інтелектуальним і творчим поштовхом до подальшого розвитку. Уже маємо певні напрацювання. Погоджена загальна принципова схема проекту будівництва компакт-заводу.
- Як в реальності він виглядатиме?
- Основне виробництво заводу буде розміщене в нижній частині підприємства. Спеціалісти проаналізували ринок і на сьогодні прийняли рішення стосовно цеху приготування шихти.
- Що він собою представлятиме?
- Це буде принципово нове обладнання, новий цех. Зі старого можна буде взяти небагато. По шихтоприготовальному цеху вже розроблені технічні завдання, є комерційні пропозиції. Участь у тендері бере лише одна українська компанія, решта учасників – європейські. Маємо привабливу, досить змістовну пропозицію від фінської компанії. А взагалі пропрацьовано всі пропозиції, кілька разів розглядалися спеціалістами, зараз напрацьовуються питання. Під час відвідання виставки «Світ скла» у Москві маю завдання зустрітися з представниками фірм, які давали свої пропозиції щодо будівництва шихтоприготувального цеху, і обговорити питання, які в процесц розгляду пропозицій виникали.
- Отже, з будівництвом цеху приготування шихти картина більш-менш зрозуміла. Які плани щодо складального цеху?
- По цьому структурному підрозділі наразі є певні незрозумілості, але перший основний меседж такий, що будемо модернізувати існуюче обладнання з тим, щоб зменшити кількість ручної праці. Зрозуміло, специфіка роботи така, що все роботизувати не вдасться, але там, де можливо автоматизувати ручну роботу, це буде зроблено. Ще раз підкреслюю, що новий складальний цех будуватиметься на базі існуючого обладнання, яке буде модернізоване, доукомплектоване новими механізмами, автоматичною лінією подачі шапок і стержнів, а також цементно-піщаного розчину тощо. Це дозволить вивільнити частину персоналу від важкої ручної роботи.
- Як в комплексі виглядатиме компакт-завод?
- З тильного боку цеху скловаріння і виробітки скла буде розміщено складальний цех, за ним склад комплектації і готової продукції. Шихтоприготувальний із прямою подачею шихти у перший цех планується розмістити на місці старого складального цеху і печі, на якій виготовляли свого часу пляшки.
- Перші кроки у цьому напрямі?
- Підготовлені і погоджені основні технічні завдання. Спеціалісти роблять розрахунки. Дещо самі прораховуємо, дещо роблять проектанти. Базове бачення кошторисної вартості вже є і потихенько починає «обростати м’язами”. Пропозиція «під ключ» складального цеху і двох складів співставна з нашими попередніми розрахунками. Також оцінено вартість демонтажу. Сьогодні я отримав великий блок комерційних пропозицій в частині будівельних робіт. Упродовж червня будемо працювати над написанням документації. Деякі блоки документації вже готові. Коли повністю визначимося з типом обладнання для шихтоприготувального цеху і виробником, то зможемо подавати бізнес план на розгляд. Сподіваємося наприкінці третього кварталу розпочати реалізацію проекту.
- Скільки часу відведено на його реалізацію?
- Порядку трьох років. Скорочувати цей термін нема потреби. Модернізацію і будівництво основних цехів – складального і шихтоприготувального, - плануємо завершити за рік. Решта робіт виконуватимуться поступово, конкретними етапами упродовж трьох років.
- Чи планується зупиняти роботу складального цеху на час його модернізації?
- Ні. Модернізація і будівництво цеху відбуватиметься паралельно із функціонуванням цеху. Будемо планувати роботи так, щоб простій цеху був мінімальним – два-три тижні - не більше. Звичайно, що відразу вийти на виробничі потужності не зможемо. Буде відведено якийсь період на адаптацію, навчання працівників, освоєння режимів. Це логічно.
- Дякую за розмову.
Інтерв’ю вела
Богдана Стефура.
14.07.2015
← Повернутись до новин