Новини
«Працюємо у двох головних напрямках: над технічним оснащенням випропробувальної станції і реконструкцією підприємства в розрізі компакт-заводу»
Завершується перше півріччя року – період кадрових змін на підприємстві, період прийняття важливих рішень, період нових надій і початку великих реконструкцій. Про все це наша розмова з генеральним директором підприємства Оксаною Вікторівною ДИНІК.
- Оксано Вікторівно, добігає сто днів Вашого перебування на посаді генерального директора Львівської ізоляторної компанії. Яке із прийнятих Вами рішень далося найважче?
- Найважче було поставити підпис під наказом, який регламентував дату зливу печі. І навіть коли ти оцінюєш економічну ситуацію, технічні ресурси, маєш чітко прописані документи про розвиток підприємства і бачиш його перспективу, приймати кардинальне рішення все одно важко. Воно тягне за собою зміни в роботі цехів, перекваліфікацію працівників, які не підпали під скорочення і виконуватимуть іншу роботу, консервацію обладнання і збереження його в такому стані, щоб і через півроку, і через рік могло працювати.
- Отже, процес зливу печі розпочався. Що далі?
- Після зливу печі ми зробимо оцінку її технічного стану. На сьогодні у нас є план холодного ремонту, але ми його скорегуємо із врахуванням фактичного стану, співставимо з фінансовим фактом і проведемо всі необхідні роботи: і по очищенню регенератора, і по заміні чаші, і інші додаткові, які продиктує нам реальний на той час стан печі. Під час консервації буде проведено дефектування. Спеціалісти оцінять технічний стан машинолінії і визначать, які ділянки можна поліпшити, які модернізувати.
- Ваш підпис стоїть і на інших документах. Яке з рішень Ви приймали легко, не задумуючись?
- Найприємнішим було рішення про оснащення новими сучасними пристроями випробувальної лабораторії. До кінця листопада цей структурний підрозділ буде укомплектований всім необхідним обладнанням. А це в свою чергу вплине на кількість тендерів, у яких ми зможемо брати участь, і відповідно на кількість отриманих у подальшому замовлень. У цьому напрямі проведено колосальну роботу начальником випробувальної лабораторії Сергієм Іллічем Олександренком, Юрієм Дудичем разом із очолюваним ним колективом, і всіма спеціалістами, які були залучені до цієї роботи.
- Оксано Вікторівно, три місяці тому у своєму першому на посаді генерального директора інтерв’ю газеті “Енергія скла» Ви офіційно заявили про будівництво компакт-заводу. Наскільки просунулися вперед справи у цьому напрямку?
- Останні місяці керівники структурних підрозділів і керівники напрямків активно працювали над проектом. Ми детально переглянули всі попередні пропозиції й напрацювання і зараз перебуваємо на стадії завершення написання проекту будівництва компакт-заводу.
- Враховуючи фінансове становище підприємства, яке нині не найкраще, коли реально можна буде впровадити проект в життя?
- У цьому році плануємо виконати всі підготовчі роботи, а з весни 2016 року будемо активно рухатися далі. Так, ми маємо обмежені фінансові ресурси, тому залучатимемо до роботи всіх наших працівників, навіть тих, яких поінформували нині про скорочення. Сподіватися, що хтось до нас приїде, дасть гроші і щось побудує – не варто. Треба починати самим, тоді до тебе захочуть іти і допомагати інші. Коли сидіти і чекати з моря погоди, то нічого з того не вийде. І ще один не менш важливий фактор – ніхто не зробить тобі так, як зробиш собі сам. Як керівник, чий цех буде реорганізований в проекті компакт-заводу, собі покерує, як викладе своє бачення, такий і отримає результат. Саме він повинен оцінити, наскільки комфортною має бути працівникам. Технологи оцінять наскільки правильними будуть технологічні рішення, а конструктори – конструкторські. Кожен внесе свою лепту. Коли ми працювали над написанням проекту, я була, не скажу, що здивована, бо знала що в нас сильний кадровий потенціал, а приємно вражена їхньою роботою.
- Із початком зливу печі перестане функціонувати і цех приготування шихти. Яка участь чекає інші структурні підрозділи?
- Поточні роботи не припинятимуться. Буде працювати ремонтно-будівельна дільниця, складальний цех, інші допоміжні цехи, задіяні в процесі. Своїми силами крок за кроком ремонтуватимемо споруди і будівлі. Виконувати якісь глобальні роботи на даний момент фінансово непосильно, але довести до ладу приміщення, в яких ми проводимо більшість часу – ми можемо. Роботи уже розпочалися і ми обов’язково їх продовжимо. Основний акцент зробимо на ремонті побутових приміщень. Також у структурі підприємства з’явиться дільниця із складання лінійної арматури та дільниця із виготовлення опорно-стержневих ізоляторів. Це дозволить нам розширити асортимент продукції і дасть можливість заробляти додаткові кошти.
- Коли планується дати першу продукцію?
- Ще до кінця цього року.
- Оксано Вікторівно, цех скловаріння і виробітки скла Ви очолили саме в період запуску нової машинолінії. Відтак, колектив цеху сформували, можна сказати, з нуля. Чи не шкода Вам сьогодні, у зв’язку зі зливом печі, цей колектив втрачати і чи буде збережено хоча б його кістяк?
- Команда першого цеху – це єдиний цілісний коллектив і мені шкода сьогодні розривати його на частини і ділити між структурними підрозділами. Якась частина колективу працюватиме на складанні арматури, хтось у КВПіА і метрології, в інших структурних пірозділах. Дуже хотілося б зберегти весь колектив, але нема такої можливості. Втім, ми розраховуватимемо на цих людей і на виконання додаткових робіт будемо запрошувати саме їх. Звичайно, люди не чекатимуть, поки вони з'являться. Багато хто вже шукає собі роботу, багато хто її знайде, але я сподіваюся, що коли виробництво запрацює, вони до нас повернуться. Ми створимо такі умови, що вони захочуть повернутися. Для тих, які вміють працювати, вміють давати результат двері і нашого підприємства, і інших підприємств завжди відкриті. Вони варті того, щоб отримати достойну фінансову оцінку своєї праці і я впевнена, що ми обов’язково будемо працювати разом. А час, поки на підприємстві відбуватимуться великі переміни, кожен використовуватиме з максимальною для себе вигодою. Для когось це буде час, щоб подивитися на себе з іншого боку і по-іншому оцінити свої можливості. Для когось нагода порівняти умови роботи у колективі з умовами роботи на інших підприємствах. Це теж досвід. Злив печі - це не просто реконструкція заводу, це один із кроків на шляху, яким ми рухаємося. Нетривалий її простій буде говорити про те, що продажі активізувалися, що наша робота правильна, що ми врахували всі недоробки, які в нас були, щоб завтра отримати в роботі подвійний результат. Отже,зараз працюємо у двох головних напрямках: над технічним оснащенням випропробувальної станції і реконструкцією підприємства в розрізі компакт-заводу. Ведеться активна робота, щоби в подальшому було якнайменше узгоджувальних моментів.
- Перша спроба введення у склад шихти нової сировини себе не виправдала. Чи буде спроба номер «два»?
- Після відновлення роботи першого цеху ми обов’язково продовжимо працювати в цьому напрямку. Це досвід. Він обійшовся нам дорого, але і вказав на наші недопрацювання. Тому зупинятися на півдорозі не будемо.
- Успіхів Вам! Дякую за розмову.
Інтерв’ю вела
Богдана СТЕФУРА
10.07.2015
← Повернутись до новин