Новини
Святкові плани. Як ЛІК і українські виробники скла пережили скрутні останні роки
На початку незалежності в Україні працювало майже сім десятків скляних заводів. До дня скловиробника-2018 дожили не усі... Важкі часи змусили багатьох загасити свої печі - загалом лишилося 15 підприємств галузі. Але тішить, що саме Львівщина - у лідерах скловиробництва. Саме наш регіон зберіг і живе гутництво на рівні ручного виробництва художніх виробів майстрами, і велике підприємство (Львівську ізоляторну компанію).
Про це говорили, вітаючи кращих із кращих на ЛІКу під час святкувань Дня скловиробника. Зокрема, нагороди від керівництва підприємства і відзнаки від Асоціації Підприємств Скляної Промисловості "Скло України" отримали майстер цеху приготування шихти Олександра Щупак і заступник головного інженера Віктор Котвіцький.
"В нашій галузі можуть працювати особливі люди. І саме завдяки їм маємо такий чудовий виріб, як скло. Тому зичу скловиробникам усіляких благ і гараздів!" - директор Львівської ізоляторної компанії Оксана Динік.
Не оминули під час свята і підбиття підсумків зробленого у 2017-му році та планів на майбутнє.
"Наша піч і наш колектив спромоглися добитися збільшення потужностей, втримали нашу якість, зробили наші вироби міцнішими, сильнішими. Це засвідчили незалежні лабораторії. І найголовніше - маємо дуже молодий і міцний колектив. Цьогоріч піч збільшили на дві тонни. Впевнено рухаємося до проекту перенесення нашого шихтоприготувального цеху. Ми вже працюємо над наступним проектом. Це автоматична лінія збирання скляних підвісних ізоляторів. Її встановлюватиме італійська компанія "Олівотто". Така лінія допоможе зробити нашу продукцію якіснішою, зробити більше ізоляторів, які працюватимуть у цілому світі і в Україні також. Хочу сказати, що, незважаючи на те, що процес автоматизації завжди поєднується із скороченням робочих місць. Ми цього не будемо робити. Наші працівники будуть задіяні на інших роботах, ми будемо з ними працювати і надалі. Бо наші люди пройдуть період перекваліфікації, будуть задіяні на інших ділянках виробництва. А ще й будемо залучати нових працівників, яких так само чекаємо у себе в наступному році!"
Україна повністю забезпечує себе склотарою та склом. Та у 2014-му галузь майже зупинилася. "Зупинився Кримський содовий завод, не стало кальцинованої соди. На усіх заводах залишилися тільки рештки... Тільки завдяки взаємопідтримці заводів зуміли не загубити цю галузь. Бо аварійна зупинка печі - то є великі кошти. Зараз галузь працює стабільно", - розповів віце-президент, виконавчий директор Асоціація Підприємств Скляної Промисловості "Скло України" Володимир Цвєтов.
Аби розвиватися, українські скловиробники переорієнтували свій експорт. "На 70 відсотків ми працювали на експорт до Росії. Зараз рівно на 180 градусів ми розвернулися. Весь імпорт - десь 400 млн пляшок - заходив до нас із Російської Федерації. Десь стільки ж ми експортували туди. Зараз усе навпаки. Прийнятий безвіз, підписана Асоціація з Європою, гармонізовані закони щодо скла. На сьогодні ми виробляємо 3 млрд 200 млн одиниць склотари, більше третини іде на експорт. У деяких підприємств експортна частка іще більше - 50-60 відсотків. І це є добре. Кожен рік наша галузь дає приріст 5-10 відсотків", - каже віце-президент, виконавчий директор Асоціація Підприємств Скляної Промисловості "Скло України" Володимир Цвєтов.
Падає покупна спроможність населення, люди більше купують не екологічно чисте скло, а пластикові пляшки. Водночас ріст ціни на газ не тішить скловиробників. Через брак української соди сировину купують в Європі. За рік ціна соди піднялася на 100 доларів за тонну. Але скляні заводи працюють стабільно. Допомагає і Асоціація Підприємств Скляної Промисловості "Скло України". ЛІК уже десяток років є у цьому об'єднанні скловиробників. "Завдяки Асоціації маємо кілька проектів, які дуже успішно втілені в життя. один із таких здобутків - це те, що ми маємо привілеї щодо проходження сировини через кордон. Це стосується соди, яка є однієї із найбільших складових під час роботи печі", - відзначила директор Львівської ізоляторної компанії Оксана Динік. Також разом із Асоціацієї підприємство має можливість якісно втілити в життя екологічні проекти, насамперед щодо зменшення викидів під час виробництва.
Більше про плани ЛІКу та розвиток галузі виробництва скла - у відео із Ю-туб каналу ЛІКу.
https://www.youtube.com/watch?v=2lay9kTKbzs&t=11s
22.11.2018
← Повернутись до новин